İşçimen Hotel
 
 
1974 ten günümüze ...
 
     
Oda Sayısı Double : 33
Oda Sayısı Trible : 9
İletişim Adres : Saros Körfezi Erikli Sahili Yalı Mevkii Keşan- Edirne-Türkiye
Telefon: : 0(284) 7373148 - 7373150 - 7373152
Web Adresi: : www.iscimenhotel.com.tr
E Mail: : info@iscimenhotel.com.tr
Detay Kriterleri
Denize Sıfır
Oyun Salonu
Otopark
Deniz Kenarı (Sahil)
Servis Araçları
Bar ve Restaurant 
 
 
 
 
 
http://www.iscimenhotel.com.tr  
 

İŞÇİMEN AQUA RESORT         

      EGE´nin  incisi  Saros  körfezinin  Erikli  mevkiinde  bulunan İŞÇİMEN AQUA RESORT 1974  yılından  beri  Türk  turizmine  katkıda bulunmaktadır. Geleneksel İŞÇİMEN konukseverliği ile gelen misafirlerimizi her zaman memnun etmek temel amacımız olmuştur. Bu nedenle  1988,1995,2003 ve son olarakta 2007 yılında gerçekleşen tadilatlar hotelimizi güzel,daha teknolojik ve daha sıcak bir yapıya kavuşturmuştur.Tamamen bir aile işletmesi olan tesisimiz denize 20 metre uzaklıkta olup önümüz  plajdır

  Hotelimizin özellikleri ve aktiviteleri aşağıda belirtilmiştir.

33 double, 9 trible  toplam 42 oda
Odalarda heat-pump klima (sıcak & soğuk)
Her odada müzik yayını
Odalarda TV,telefon,saç kurutma makinası,müzik sistemi
Odalarda banyo & WC  
Odalarda Wireless hizmeti
Room servis

Tamamen kelebek möble
24 saat  sıcak su
Sofram Restaurant  170 kişilik (Kaloriferli & klimalı)
Körfez Restaurant  50 kişilik
Dolphin fast-food
Dolphin Beach Club 400 kişilik
Oyun salonu (klimalı & Kaloriferli)
Toplantı salonu  300 kişilik
Denize sıfır  Eşsiz plaj
Açık büfe kahvaltı
Açık büfe akşam yemeği (15.Haziran´dan itibaren)
0 - 7 yaş çocukların yatak & kahvaltısı işletmemize diğer extraları müşterilerimize aittir.
7 - 11 yaş  çocuklara % 50 indirim
Dönemlere ait pramit usulü fiyat politikası
Kredi kartına taksit imkanı
         İŞÇİMEN HOTEL - TARİHÇE
              Firmamız, 1950´li yılların başlarında bir "bolkepçe lokantası" olarak babamız Hasan İşçimen tarafından açılmıştır. Bunu takip eden zamanlarda arz talep doğrultusunda ikinci bir şubesini açmıştır.
             1968 yıllarında Saros Körfezi Erikli mevkiinde 78 yatak kapasiteli Belediye Moteli´nin işletmeciliğine başlanmıştır. Buradan alınan deneyim ve tecrübelerle yola çıkarak yine arz talep doğrultusunda Saros Körfezi Erikli yalı mevkiinde alt yapının (yol, su, elektrik vb.) Bulunmadığı 1974 yılında 31 oda ve 68 yatak kapasiteyle İşçimen Hotel, yöre turizminin hizmetine girdi. İşçimen Hotel, 1975 yılında Turizm Bakanlığı tarafından tek yıldızlı "Turistik Tesis" kapsamına alındı.
,            1980 yılında "Bolkepçe Lokantası", restaurant işletmeciliğine dönüştürülerek yıllarca adından "efsane" olarak söz ettiren otantik bir mekan Mangal Restaurant´a faaliyete geçildi.
             Bizim tabirimize göre "Turistik Tesis"imiz her yıl "insana hizmet, malzeme insan" anlayışından yola çıkarak her sezona kuaföre giren, 1987 ve 1988 yıllarında turizm yatırımları arttırılan İşçimen Hotel, kapasitesi çağın gerektirdiği teknolojik gelişmelerden yararlanarak bugünkü anlamda 42 oda ve 125 yatak kapasitesine ulaşmıştır.
             1990 yılında efsane olarak adledilen Mangal Restaurant´ın yanında, Keşan´da gerçek anlamda ilk şarküteri olan Sofram Şarküteri hizmete açıldı ve Mangal klasiğinin evlere daha fazla ulaşması sağlandı.
             1992  yılında girilen inşaat sektöründe yine insan unsuru temel alınarak kendi çapında çağdaş yapılar üretilirken 1996 yılında Mangal Restaurant ve Sofram Şarküteri daha sonra yeniden canlandırılmak üzere bir efsane olarak hizmetine ara verdi. Babamız tarafından 1950 yılında temeli atılan yeme içme sektöründe,  bugün itibariyle 57 yıldır üç kardeş bir fiil sektörün içinde İşçimen Hotel, İşçimen Clup, Sofram Restaurant ve catering hizmetleri ile devam etmekteyiz.
             Dededen toruna giden bu yolda ailenin fertleri, geriden gelen kuşaklarımızla biz de daha ileriye taşımak için Yeditepe Üniversitesi´nde gastronomi eğitimi alarak fertlerimizle birlikte  bunu devam ettiğimiz insana hizmeti her yönüyle sürdürmeye kararlıyız.